Jak prać odzież fitness?

IMG_0260

Jeżeli często ćwiczycie to na pewno w waszej garderobie znajduje się odzież sportowa. Jak sama nazwa wskazuje jest ona stworzona do uprawiania sportu, więc musi spełniać pewne funkcje: wentylacja, regulacja temperatury i przede wszystkim odprowadzanie potu od naszego ciała. Po udanym treningu wylaliśmy z siebie siódme poty i pojawia się pytanie: jak prać i dbać o nasze ubrania do fitnessu aby byłe świeże i naprawdę czyste?

 

Najgorszą rzeczą, którą możemy zrobić to wrzucić przepocone ciuchy do kosza na pranie i zostawić je tam na kilka dni. Wiadomo, że pot to niesamowita pożywka do rozwoju bakterii i grzybów. Dlatego najlepiej takie rzeczy od razu wyprać, a jeżeli jest to niemożliwe to namocz je w misce z wodą.
Na rynku znajduje się wiele płynów no prania odzieży sportowej. W ich składzie znajdują się środki antybakteryjne. Istnieją też pralki z odpowiednim programem do prania Fitness/Sport.
Jednak czasami pomimo tego, że dobrze dbamy o swoje ubrania, ubieramy rzeczy na trening i odczuwamy nieprzyjemny zapach. Jest to sprawka bakterii, które rozwijają się w tkaninach. Ale spokojnie nie musicie wyrzucać tych rzeczy do śmieci 😉 Mam dla Was super sposób- skuteczny i tani 🙂 Do płynu lub proszku do prania dodajemy odrobinę octu jabłkowego. Ma on właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Dzięki temu nasze ubrania są czyste i pachnące.
Jakie Wy macie sposoby na pranie odzieży sportowej? Czekam na Wasze opinie w komentarzach 🙂

2 odpowiedzi do artykułu “Jak prać odzież fitness?

  1. Dorota

    Ja piorę ubrania w boraksie i sodzie. Do płukania używam zwykłych olejków eterycznych. Staram się nie używać płynów ani proszków do prania ponieważ podczas ćwiczeń ich zapach mnie irytuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *