Biustonosz sportowy to zaraz po dobrze dobranych butach absolutny “must have” na treningu sportowym (nie tylko fitness). Niezależnie od tego czy jesteś posiadaczką małego czy dużego biustu podczas treningu potrzebujesz w tej okolicy porządnego wsparcia.

IMG_8621

Zdarzało mi się słyszeć w swojej pracy od kobiet z biustem sporych rozmiarów, że nie mogą podskakiwać na piłce, wykonywać przeskoków itp., ponieważ odczuwają ból piersi. Jest to spowodowane złym doborem stanika sportowego. Na trening nie zakładamy zwykłego biustonosza codziennego, biustonoszów typu push-up czy miękkich bawełnianych topów sportowych, dlatego że nie dadzą nam one odpowiedniego wsparcia. Bielizna codzienna unieruchamia nasze piersi tylko w 30%, natomiast biustonosz sportowy powinien zapewnić 70 % unieruchomienia. Dlaczego? W piersiach znajdują się więzadła Coopera, które pod wpływem wstrząsów rozciągają się- co jest procesem nieodwracalnym. Powoduje to deformację piersi. Więc może falujący biust wygląda ponętnie na teledyskach, ale dla wyglądu piersi jest bardzo niekorzystny.

Drogie Panie- jeżeli chcecie czuć się komfortowo podczas treningu i cieszyć się jędrnym biustem, koniecznie zainwestujcie w biustonosz sportowy z odpowiednim wsparciem.

Jaki wybrać?

-> posiadaczki małych biustów mogą wybrać biustonosz kompresyjny, który przytrzymuje piersi blisko ciała, lub biustonosz kompresyjny z usztywnionymi miseczkami, który daję wsparcie dla każdej piersi osobno.

-> posiadaczki biustu o większych rozmiarach powinny wybrać biustonosz z dużym wsparciem miseczek oraz wbudowanym, regulowanym pasem (taśmą) pod biustem, który zapewni dodatkowe wsparcie.

Warto dobrać też biustonosz do aktywności, którą chcemy wykonywać. Jeżeli uprawiasz sporty intensywne z dynamicznymi ruchami, będziesz potrzebowała większego wsparcia. Jeżeli ćwiczysz jogę, pilates itp. Twój biustonosz powinien nie krępować ruchów i być odpowiednio zabudowany- tak abyś w każdej pozycji czuła się komfortowo.

Warto wspomnieć, że biustonosz sportowy odprowadza wilgoć, co również jest ważne podczas intensywnych treningów.

 

 

3 komentarze

  1. Czy spodnie też powinny być dopasowane do ćwiczeń i inna odzież (oprócz butów i biustonosza)?

    • Paula
      Paula Reply

      Najwygodniej ćwiczy się w odzieży z materiałów odprowadzających wilgoć.

Dodaj komentarz