IMG_0260

Jeżeli często ćwiczycie to na pewno w waszej garderobie znajduje się odzież sportowa. Jak sama nazwa wskazuje jest ona stworzona do uprawiania sportu, więc musi spełniać pewne funkcje: wentylacja, regulacja temperatury i przede wszystkim odprowadzanie potu od naszego ciała. Po udanym treningu wylaliśmy z siebie siódme poty i pojawia się pytanie: jak prać i dbać o nasze ubrania do fitnessu aby byłe świeże i naprawdę czyste?

 

Najgorszą rzeczą, którą możemy zrobić to wrzucić przepocone ciuchy do kosza na pranie i zostawić je tam na kilka dni. Wiadomo, że pot to niesamowita pożywka do rozwoju bakterii i grzybów. Dlatego najlepiej takie rzeczy od razu wyprać, a jeżeli jest to niemożliwe to namocz je w misce z wodą.
Na rynku znajduje się wiele płynów no prania odzieży sportowej. W ich składzie znajdują się środki antybakteryjne. Istnieją też pralki z odpowiednim programem do prania Fitness/Sport.
Jednak czasami pomimo tego, że dobrze dbamy o swoje ubrania, ubieramy rzeczy na trening i odczuwamy nieprzyjemny zapach. Jest to sprawka bakterii, które rozwijają się w tkaninach. Ale spokojnie nie musicie wyrzucać tych rzeczy do śmieci 😉 Mam dla Was super sposób- skuteczny i tani 🙂 Do płynu lub proszku do prania dodajemy odrobinę octu jabłkowego. Ma on właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Dzięki temu nasze ubrania są czyste i pachnące.
Jakie Wy macie sposoby na pranie odzieży sportowej? Czekam na Wasze opinie w komentarzach 🙂

2 komentarze

 1. Ja piorę ubrania w boraksie i sodzie. Do płukania używam zwykłych olejków eterycznych. Staram się nie używać płynów ani proszków do prania ponieważ podczas ćwiczeń ich zapach mnie irytuje.

  • Paula
   Paula Reply

   Dziękuję, koniecznie muszę wypróbować!
   pozdrawiam
   Paula

Dodaj komentarz