fbpx

Czym je sobie posłodzić, aby było zdrowo i fit?

Cukier biały, który tak pięknie krzepi? No jednak nie do końca 😝 nadmiar cukru w diecie grozi otyłością i innymi chorobami 😕


Zachęcam Was do tego, aby odzwyczajać się od mocno słodkiego smaku, który jest swojego rodzaju uzależnieniem i stosować zdrowsze zamienniki cukru:

1. Stewia- roślina z Ameryki Południowej. Bardzo słodka (ok. 200 razy słodsza niż cukier) ma delikatnie gorzki posmak i nie zawiera kalorii.

2. Ksylitol- cukier pozyskiwany z kory brzozy. Ma o 40% mniej kalorii niż tradycyjny cukier i bardzo niski indeks glikemiczny- mój osobisty ulubieniec.

3. Miód- ma tyle samo kalorii co cukier, jednak zawiera masę cennych i zdrowych substancji.

4. Daktyle- te słodkie owoce idealnie dosłodzą wszelkiego rodzaju ciasta i desery. Wystarczy namoczyć je w gorącej wodzie i zblendować na gładka masę. Zawierają masę cenny witamin i minerałów- wit z grupy B, żelazo, fosfor, magnez i karoteny. Jednak nie są niskokaloryczne, wiec należy używać ich od czasu do czasu i w małych ilościach.

Lubisz słodkości? Masz swoje sprawdzone sposoby na ich zastąpienie? 🤩

Wystąpił jakiś problem. Proszę spróbuj ponownie.
Wysłałam do Ciebie wiadomość potwierdzającą 🤗. Koniecznie sprawdź swoją skrzynkę. Czeka tam na Ciebie mały 🎁 Jeżeli nie zobaczysz wiadomości ode mnie, sprawdź również folder SPAM i koniecznie oznacz, że to nie SPAM 🙉️️.

Hej Kochana!

Raz na jakiś czas chciałabym móc do Ciebie napisać 🙂 Więc jeśli lubisz to co robię to zapraszam Cię do mojej społeczności, dzięki czemu otrzymasz kolejną dawkę motywacji i wybranych przeze mnie treści.

We use Sendinblue as our marketing platform. By Clicking below to submit this form, you acknowledge that the information you provided will be transferred to Sendinblue for processing in accordance with their terms of use

Napisz komentarz