fbpx

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań 😉

Dokładne obliczenie tej wartości jest skomplikowane i wymaga wielu pomiarów 🤭
Niestety zdarza się, że zegarki nas „oszukują” i pokazują wartości całkowicie od czapy 😅

Wiem, że oczekujecie ode mnie konkretnej odpowiedzi, a nie wykładu z fizjologii, więc w dużym przybliżeniu możemy założyć, że treningi, które znajdziecie np. na moim YouTube spalają od 5-10 kcal na minutę.
Wszystko zależy od intensywności treningu i UWAGA Twojego zaangażowania 💪🏽💪🏽
Podczas Fit Yogi, Stretchingu i Pilatesu czy Zdrowego Kręgosłupa spalasz ok 5-6 kcal/min
A podczas Interwałów, Cardio, Tabaty, Mega Trening, Slim Body spalasz o 10 kcal/min

❗️Kalorie spalamy nawet leżąc 😜 więc liczba kalorii, którą spaliliśmy wywołana tylko treningiem będzie mniejsza.
Dla przykładu- robię trening 30 minutowy i zegarek pokazuje mi 260 spalonych kalorii- jednak gdybym w tym czasie leżała spaliłabym ich ok. 30-40 kcal, wiec rzeczywiście samym treningiem uzyskałam wynik 220 kcal.

Pamiętajcie jednak, że treningu nie możemy pojmować tylko w kategorii spalania kalorii! To może nas motywować do większego wysiłku, ale ważne jest również zadbanie o wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni oraz ich elastyczność i prawidłowe funkcjonowanie‼️

🔥Jeśli zależy nam na utracie zbędnej tkanki tłuszczowej musimy wprowadzić deficyt kaloryczny dietą, a nie tylko treningiem.

Wystąpił jakiś problem. Proszę spróbuj ponownie.
Wysłałam do Ciebie wiadomość potwierdzającą 🤗. Koniecznie sprawdź swoją skrzynkę. Czeka tam na Ciebie mały 🎁 Jeżeli nie zobaczysz wiadomości ode mnie, sprawdź również folder SPAM i koniecznie oznacz, że to nie SPAM 🙉️️.

Hej Kochana!

Raz na jakiś czas chciałabym móc do Ciebie napisać 🙂 Więc jeśli lubisz to co robię to zapraszam Cię do mojej społeczności, dzięki czemu otrzymasz kolejną dawkę motywacji i wybranych przeze mnie treści.

We use Sendinblue as our marketing platform. By Clicking below to submit this form, you acknowledge that the information you provided will be transferred to Sendinblue for processing in accordance with their terms of use

Napisz komentarz