fbpx

IMG_8870

Wybierasz się na swój pierwszy trening w fitness clubie? Zapraszam do lektury 😉

 

Nowy rok czy zbliżające się lato są gorącym okresem w klubach fitness. Przybywa wiele nowych osób, niejednokrotnie są to osoby, które są pierwszy raz  na siłowni. Często stresują się one pierwszą wizytą w klubie. A przecież nie ma takiej potrzeby- każdy z nas kiedyś zaczynał. Trening to czas dla siebie, odstresowanie się i rozrywkę. Ma to być przyjemność, a nie kara. Ok, a zatem jak się przygotować do ćwiczeń i jak zacząć?

1. Zanim zaczniesz trening zmyj make up i weź prysznic. Podczas treningu pocimy się, a pory w skórze rozszerzają się, co powoduje, że wszelkie bakterie, zarazki i kurz wsiąkają w naszą skórę. Skutkiem tego mogą być wypryski na twarzy i ciele. Jeżeli wyjście z domu bez makijażu nie wchodzi w grę 😉 wybieraj lekki podkład najlepiej antybakteryjny, mascarę wodoodporną i po treningu jak najszybciej oczyść twarz.

2. Zabierz ze sobą wygodny i niekrępujący ruchów strój oraz buty sportowe. Nie zapomnij również o ręczniku, aby odizolować skórę od oparć maszyn. Niezbędna będzie też woda lub napój izotoniczny.

3. Po wejściu do klubu poinformuj obsługę, że jesteś pierwszy raz na siłowni i będziesz potrzebowała pomocy. Należy również wspomnieć o wszelkich ograniczeniach typu choroby czy kontuzje. Jeżeli trafiłaś do dobrego klubu, to tak naprawdę nie potrzebujesz już więcej wskazówek, bo otrzymasz je od instruktora. Jeżeli jednak na siłowni, do której się wybierasz nie ma osoby, która mogłaby Ci pomóc, zapraszam na dalszą część.

Plan Treningu

Pierwsze treningi powinny odbywać się głównie na maszynach, dlatego, że niepotrzebna jest tu większa wiedza na temat techniki wykonywania ćwiczeń. Będzie to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Po kilku treningach, kiedy nasza kondycja i siła wzrasta, zaczynamy do naszego planu włączać ćwiczenia z wolnymi ciężarami i przybory, które wymagają od nas większego doświadczenia.

1. Rozgrzewka 10-15 minut na orbitreku, bieżni, wioślarzu itp. Obciążenie lekkie, tempo umiarkowane (takie w którym możemy normalnie mówić- bez zadyszki). Rozgrzewkę kończymy krótkim stretchingiem dynamicznym (wymachy, skłony, wyprosty, skręty).

2. W części głównej wykonujemy kilka ćwiczeń na maszynach. Zrób po 10-15 powtórzeń w 3 seriach z małym obciążeniem. Na każdej siłowni znajdują się inne maszyny, różnych firm, jednak znajdziesz na nich instrukcje obsługi (przeważnie w formie obrazkowej).

3. Po ćwiczeniach siłowych czas na cardio- zwłaszcza jeżeli zależy Ci na redukcji tkanki tłuszczowej. W zależności od Twojej kondycji przeznacz na tą część 20-30 minut.

4.Trening zawsze kończymy stretchingiem statycznym. Przykładowe zestawy znajdziesz tutaj

Pierwsze treningi powinny trwać ok. 1,5 h.

Wybieraj siłownię z polecenia innych osób, z miłą i przyjazną atmosferą oraz kompetentną kadrą.

Masz pytania? Napisz w komentarzu 🙂

Udanego treningu!

Pozdrawiam 🙂

Paula

 

Wystąpił jakiś problem. Proszę spróbuj ponownie.
Wysłałam do Ciebie wiadomość potwierdzającą 🤗. Koniecznie sprawdź swoją skrzynkę. Czeka tam na Ciebie mały 🎁 Jeżeli nie zobaczysz wiadomości ode mnie, sprawdź również folder SPAM i koniecznie oznacz, że to nie SPAM 🙉️️.

Hej Kochana!

Raz na jakiś czas chciałabym móc do Ciebie napisać 🙂 Więc jeśli lubisz to co robię to zapraszam Cię do mojej społeczności, dzięki czemu otrzymasz kolejną dawkę motywacji i wybranych przeze mnie treści.

We use Sendinblue as our marketing platform. By Clicking below to submit this form, you acknowledge that the information you provided will be transferred to Sendinblue for processing in accordance with their terms of use

1 Komentarz

  1. Pierwszy trening to na profesjonalnej siłowni proponuję zrobić i od razu podejść do jakiegoś trenera i poprosić o pomoc. Powinien on się spytać co chcesz osiągnąć, pokazać podstawowe ćwiczenia i takie takie.
    W końcu po to oni tam są.

Napisz komentarz