fbpx

Pilates jest metodą ćwiczeń, która ma na celu stworzenie równowagi w całym ciele. Ćwiczenia te nazywane są często ćwiczeniami „dobrego samopoczucia”. Ćwiczenia należy wykonywać spokojnie, słuchając spokojnej muzyki. Fizjoterapeuci określają tę metodę jako jedną z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej. Pilates jest metodą, która trenuje całe ciało. Zawiera ponad pół tysiąca ćwiczeń, które korzystają z założeń jogi i baletu. Powodują one rozciąganie, spinanie i rozciąganie naszych mięśni. Technika nie skupia się tylko na głównych mięśniach, lecz trenuje także mniejsze. Ćwiczenia te są bardzo efektywne. Poprawiają siłę, równowagę, elastyczność i koordynację ciała. Z założenia miały one pomóc sportowcom i tancerzom powrócić do zdrowia i formy po kontuzjach i urazach.

 

Podczas tego treningu używam małej, miękkiej, gumowej piłki (ok. 20-25 cm) Natomiast większość ćwiczeń możesz wykonać bez niej. Piłka powoduje, że nasze ruchy są płynniejsze oraz ułatwia zrozumienie prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń.

Zapraszam na trening i czekam na Wasze wrażenia.

Paula

 

Hej Kochana!

Raz na jakiś czas chciałabym móc do Ciebie napisać 🙂 Więc jeśli lubisz to co robię, to zapraszam Cię do mojej społeczności, dzięki czemu otrzymasz kolejną dawkę motywacji i wybranych przeze mnie treści.

Zapisz się do newslettera i pobierz darmowy trening video na pośladki.

* Zapisując się do newslettera rozumiem, że wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowych wpisach, nowościach, promocjach, produktach i usługach marki Trening Fitness Paula Piotrzkowska. Wiem, że w każdej chwili będę mogła wycofać zgodę.

6 komentarzy

  1. Właśnie od wczoraj zaczelam ćwiczenia dla początkujących z Twojej strony, myślę że uda mi się osiągnąć dużo, bardzo bym chciała wrócic do swojej figury z przed lat. Bardzo fajne ćwiczenia. Pozdrawiam

Napisz komentarz