fbpx

Jak powinien wyglądać Twój talerz?🤔🥗

Chcesz jeść zdrowo, ale nie wiesz jak skomponować posiłek, aby dostarczył Ci odpowiednią ilość makroskładników?

Wypróbuj metodę ZDROWEGO TALERZA:

1. Zdrowo i kolorowo 🍅🥦🌶🥕
Mniej więcej połowę Twojego talerza powinny zajmować WARZYWA.
Są one bardzo dobrym źródłem zdrowych węglowodanów, w tym błonnika który świetnie syci i wpływa na odpowiednią pracę jelit. Im większa różnorodność i gama kolorów na talerzu tym lepiej. Nie tylko dla oka, ale dlatego, że wiele związków chemicznych odpowiadających za kolor warzyw i owoców jest zdrowa dla człowieka. Większa ilość kolorów oznacza potencjalnie większą ilość zdrowych związków chemicznych, którą dostarczymy do organizmu (m.in. minerały i witaminy) Wyjątkiem w tej zasadzie są warzywa tj. ziemniaki (o nich mowa w punkcie 3)

2. Białko i zdrowe Tłuszcze 🍗🐟🦐🥩🥚🥑🥜

W kolejnym kroku dopełniamy porcję warzyw produktami bogatymi w białko (drób, ryby, strączki) i zdrowe tłuszcze (oliwa, awokado, orzechy).

3. Węglowodany 🥔🍠🍝

Jedną porcję węglowodanów już mamy- w postaci warzyw. Zakończymy komponowanie posiłku drugą porcją węgli w postaci: kasz, ryżu, makaronów czy warzyw bulwiastych tj. ziemniaki czy bataty.

Przy pierwszym talerzu użyłam produktów zwierzęcych, aby uzupełnić białko.

Przy drugim- strączki. Pamiętaj, że są one bogate również w węglowodany, dlatego można w tym wypadku tę grupę pominąć na talerzu lub dodać ich odrobinę mniej.

Ta metoda jest bardzo prosta i pomoże Ci w zdrowym odżywianiu💪🏽
Jednak musisz zdawać sobie sprawę, że jeśli Twoim celem jest zredukowanie tkanki tłuszczowej, potrzebny będzie Ci deficyt kaloryczny i tu konieczne jest liczenie kalorii.

Jak komponujesz swoje posiłki? Skorzystasz z tej metody?

Wystąpił jakiś problem. Proszę spróbuj ponownie.
Wysłałam do Ciebie wiadomość potwierdzającą 🤗. Koniecznie sprawdź swoją skrzynkę. Czeka tam na Ciebie mały 🎁 Jeżeli nie zobaczysz wiadomości ode mnie, sprawdź również folder SPAM i koniecznie oznacz, że to nie SPAM 🙉️️.

Hej Kochana!

Raz na jakiś czas chciałabym móc do Ciebie napisać 🙂 Więc jeśli lubisz to co robię to zapraszam Cię do mojej społeczności, dzięki czemu otrzymasz kolejną dawkę motywacji i wybranych przeze mnie treści.

We use Sendinblue as our marketing platform. By Clicking below to submit this form, you acknowledge that the information you provided will be transferred to Sendinblue for processing in accordance with their terms of use

Napisz komentarz