fbpx

Lepszy wybór w restauracji? 🥗🍴

Czy to, że dbasz o formę i przykładasz dużą uwagę do przygotowania zdrowego jedzenia wyklucza Cię z życia towarzyskiego? Oczywiście, że nie!
Dzisiaj dam Ci kilka wskazówek co wybrać z MENU, aby nie przekraczać limitu kalorycznego, zdrowo się nasycić i cieszyć czasem w gronie znajomych i rodziny bez wyrzutów sumienia.

Na co zwracać uwagę:
1. Wybieraj restaurację, która serwuje dania ze świeżych produktów. Unikaj fast food’ów i sieciówek, które przygotowują dania z tzw. półproduktów i mocno przetworzonej żywności.

2. Wybieraj dania z drobiu, ryb, owoców morza czy roślin strączkowych- zawierają dużo białka, które Cię nasyci i mniej tłuszczu, który jest wysokokaloryczny.

3. Postaw na dania z pieca lub grillowane to zdrowsza i lżejsza opcja.

4. Unikaj dań mącznych typu- kluski, pierogi, makarony pszenne, to zazwyczaj najbardziej kaloryczne dania w karcie.

5. Wybieraj dania które mają najwięcej warzyw, są one niskokaloryczne, zapewnią Ci objętość posiłku i dużo cennego błonnika.

6. Zamiast frytek, smażonych ziemniaków itp wybieraj ziemniaki z wody/pieca, kaszę czy ryż.

7. Uważaj na sosy! Ten niepozorny składnik dania, często najbardziej podbija jego kaloryczność- nawet o 500 kcal. Zapytaj kelnera o składniki sosu i najlepiej poproś, aby był podany osobno- wtedy samodzielnie możesz dodać jego odpowiednią ilość do potrawy.

8. Napoje mają również duże znaczenia. Pamiętaj, że słodzone soki, cola i alkohol są bardzo kaloryczne. Wybieraj koktajle bez alkoholu, wodę i lemoniadę bez cukru.

Na koniec dodam, że wszystko jest dla ludzi 😉 Również dla tych FIT! I jeśli raz na jakiś czas pozwolisz sobie na odrobinę więcej lub potrawę całkowicie nie-light to nic się nie stanie (no chyba, że cierpisz na nietolerancje pokarmowe) i nie przytyjesz od jeden kolacji ze znajomymi okraszonej pizzą i dobrym winem.
Raz nie zawsze!
Ale z drugiej jednak strony- jeśli takie wyjścia zdarzają się regularnie, częściej niż raz w tygodniu to Twoje wybory kulinarne będą miały znaczenie jeśli chodzi o Twoją sylwetkę i zdrowie.

Mam nadzieję, że te wskazówki będą dla Ciebie pomocne 🙂

Wystąpił jakiś problem. Proszę spróbuj ponownie.
Wysłałam do Ciebie wiadomość potwierdzającą 🤗. Koniecznie sprawdź swoją skrzynkę. Czeka tam na Ciebie mały 🎁 Jeżeli nie zobaczysz wiadomości ode mnie, sprawdź również folder SPAM i koniecznie oznacz, że to nie SPAM 🙉️️.

Hej Kochana!

Raz na jakiś czas chciałabym móc do Ciebie napisać 🙂 Więc jeśli lubisz to co robię to zapraszam Cię do mojej społeczności, dzięki czemu otrzymasz kolejną dawkę motywacji i wybranych przeze mnie treści.

We use Sendinblue as our marketing platform. By Clicking below to submit this form, you acknowledge that the information you provided will be transferred to Sendinblue for processing in accordance with their terms of use

Napisz komentarz