fbpx

Witam Cię przyszła Mamo i serdecznie gratuluję!

Aktywność fizyczna w ciąży jest bardzo ważna i przynosi wiele korzyści dla Ciebie i dziecka 🙂

Zanim zaczniesz ćwiczyć koniecznie przeczytaj poniższe instrukcje.

Każda ciąża jest inna, a co za tym idzie- samopoczucie i możliwości aktywnego spędzania czasu. Nawet ta sama kobieta będąc w kolejnej ciąży może czuć się całkowicie inaczej. Dlatego bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym. Jeśli Twój lekarz daje Ci zielone światło na trening możesz śmiało wykonywać ten zestaw ćwiczeń w każdym trymestrze ciąży. Ja nagrywając ten Pilates byłam w 16tym TC 😉

Stopień intensywności  treningu będzie w dużej mierze zależał od tego jak bardzo byłaś aktywna przed ciążą i na jakim jej etapie jesteś.

Jeśli jesteś wysportowaną przyszłą mamą podejrzewam, że ten trening nie będzie dla Ciebie dużym wyzwaniem, ale świetnie aktywuje i rozluźni mięśnie.

Mamy, które nie ćwiczyły przed zajściem w ciążę lub uprawiały sport sporadycznie również mogą ćwiczyć z tym programem i pracować nad siłą mięśni, które przydadzą się im podczas porodu i opieki nad niemowlakiem.

Pamiętaj:

-ćwicz w wygodnym i niekrępującym ubraniu

-wywietrz pomieszczenie przed treningiem

-pij wodę, kiedy tyko potrzebujesz

-wsłuchaj się w swoje ciało i nie wykonuj nic na siłę

– jeśli potrzebujesz odpoczynku, nie ma powodu do wstydu, nie forsuj się i włącz pauzę, uspokój oddech, odpocznij i wróć do ćwiczeń

-dostosuj tempo i zakres ruchu do swoich możliwości

-jeśli  podczas którejś z pozycji poczujesz się niekomfortowo, odpocznij, pomiń to ćwiczenie i kontynuuj kiedy będziesz gotowa

-ćwiczenia w leżeniu tyłem (na plecach) mogą, ale nie muszą, okazać się niekomfortowe zwłaszcza  w III trymestrze, w takim wypadku pomiń te dwa ćwiczenia.

Świetnym dopełnieniem treningu będzie zestaw ćwiczeń rozciągających dla przyszłych Mam, który znajdziesz tutaj https://youtu.be/PyEpxsatCsY

Możesz wykonywać taką kombinację nawet kilka razy w tygodniu.

Czekam na Twoje wrażenia po treningu i propozycje kolejnych ćwiczeń dla kobiet w ciąży 🙂

 

Hej Kochana!

Raz na jakiś czas chciałabym móc do Ciebie napisać 🙂 Więc jeśli lubisz to co robię, to zapraszam Cię do mojej społeczności, dzięki czemu otrzymasz kolejną dawkę motywacji i wybranych przeze mnie treści.

Zapisz się do newslettera i pobierz darmowy trening video na pośladki.

* Zapisując się do newslettera rozumiem, że wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowych wpisach, nowościach, promocjach, produktach i usługach marki Trening Fitness Paula Piotrzkowska. Wiem, że w każdej chwili będę mogła wycofać zgodę.

Napisz komentarz