fbpx

Jeżeli zależy Ci na zgubieniu kilogramów nie bagatelizuj kwestii odpowiedniego nawodnienia organizmu. Jak pokazują badania woda jest niezbędna zarówno do życia jak i do schudnięcia.

Dlaczego picie wody jest tak istotne? Oto 5 najważniejszych powodów:

  • Często mylisz głód z pragnieniem, przez co jesz więcej niż organizm potrzebuje. Picie wody również wypełnia żołądek i poprawia trawienie, dlatego zalecam picie wody 15 minut przed każdym posiłkiem.  
  • Woda usprawnia działanie wszystkim narządów, w tym wątroby. Picie odpowiedniej ilości wody pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn.
  • Woda przyspiesza metabolizm i zapewnia właściwą pracę jelit. Pijąc wodę niwelujemy uciążliwe zaparcia i wzdęcia.
  • Zbyt mała ilość wody powoduje paradoksalnie jej zatrzymanie w naszym organizmie, mamy przez to większe obwody, spuchnięte ręce, nogi i kostki. 
  • Ponadto woda zapewnia witalność, energię oraz dobry stan cery. 

W takim razie ile powinnaś pić wody? 🤔

Dobrze jest wypijać przynajmniej 1 litr na każde 30 kg masy ciała, czyli przykładowo osoba o wadze 60 kg powinna wypijać 2 litry wody dziennie. 

Jak pić więcej?

Oto kilka moich wskazówek: 

Na dobry początek dnia, zaraz po przebudzeniu, wypij 2 szklanki ciepłej wody!

Wypicie 2 szklanek wody między 5:00 a 7:00 rano to wspaniały prezent dla Twoich nerek.  Pijąc wodę zaraz po przebudzenie wspomagasz pracę swoich nerek, które filtrują krew i usuwają toksyny z ciała. Pijąc wodę na czczo pobudzisz się do działania (działa jak zastrzyk energetyczny) oraz dobrze przygotujesz układ trawienny na przyjęcie śniadania. Najlepiej odczekać dłuższą chwilę po przebudzeniu zanim zaczniesz jeść (godzinka lub nawet dwie). 

Wzbogać wodę smakiem

Smak wody możesz sobie urozmaicić dodając do dzbanka lub karafki plasterki cytryny, limonki, mięty, pomarańczy a nawet truskawek. Koniecznie trzymaj karafkę w zasięgu wzroku, a najlepiej też w zasięgu ręki, abyś regularnie po nią sięgała  i uzupełniaj wodę zaraz po jej opróżnieniu. 

Ciepła woda na rozgrzanie organizmu

W sezonie jesienno-zimowym, lepiej pić ciepłą wodę w miejsce zimnej (taka herbata z wody), nasz organizm bowiem potrzebuje się rozgrzać. W tym celu można dodać do wody plastry imbiru, które świetnie się spiszą. 

Pij szklankę wody 15 min przed każdym posiłkiem

Wypijaj szklankę wody 15 minut przed każdym posiłkiem. W ten sposób nie tylko wspomożesz soki żołądkowe i usprawnisz trawienie, ale także zmniejszysz łaknienie. 

Sięgnij po wodę za każdym razem jak skorzystasz z toalety

To taki mały trik psychologiczny ;). Skoro już się ruszyłaś i wydaliłaś trochę płynów, to warto je od razu uzupełnić. 

Wyznacz sobie konkretny cel i odznaczaj wykonanie

Możesz się dodatkowo zmobilizować wyznaczając sobie konkretny cel np. wypijać 8 szklanek wody dziennie oraz weryfikując jego realizację. 

W tym zakresie doskonale sprawdzi się moja aplikacja NEW BODY, w której codziennie zaznaczasz ilość wypitej wody i kontrolujesz % realizacji, a Twoje wysiłki są odpowiednio nagradzane. 

Skorzystaj również z mojego kalkulatora, który pokaże Ci nie tylko jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne w ciągu dnia, ale również ile wody powinnaś pić.

Wystąpił jakiś problem. Proszę spróbuj ponownie.
Wysłałam do Ciebie wiadomość potwierdzającą 🤗. Koniecznie sprawdź swoją skrzynkę. Czeka tam na Ciebie mały 🎁 Jeżeli nie zobaczysz wiadomości ode mnie, sprawdź również folder SPAM i koniecznie oznacz, że to nie SPAM 🙉️️.

Hej Kochana!

Raz na jakiś czas chciałabym móc do Ciebie napisać 🙂 Więc jeśli lubisz to co robię to zapraszam Cię do mojej społeczności, dzięki czemu otrzymasz kolejną dawkę motywacji i wybranych przeze mnie treści.

We use Sendinblue as our marketing platform. By Clicking below to submit this form, you acknowledge that the information you provided will be transferred to Sendinblue for processing in accordance with their terms of use

Napisz komentarz