fbpx

Jeśli jesteś świeżo upieczoną mamą lub cierpisz na bóle kręgosłupa, masz wiecznie wydęty brzuch, zgarbione plecy i problem z utrzymaniem pozycji równoważnych, to oznacza, że potrzebujesz tego treningu 🙂

Mięśnie CORE, czyli mięśnie środka, inaczej można powiedzieć korpusu, tworzą naturalny gorset z mięśni, dzięki którym nasze ciało funkcjonuje i porusza się prawidłowo. Za odpowiednie napięcie w obrębie tej okolicy odpowiadają mięśnie głębokie, czyli te których nie widać gołym okiem,  ale robią ogromną robotę. Są one kluczowe w terapii rozejścia mięśni brzucha, które dotyka większość kobiet po ciąży, a także część osób w podeszłym wieku.

Skąd się bierze ten problem? W ciąży kiedy rośnie dziecko, a brzuch się powiększa dwie części mm prostego brzucha (które często są nazywane 6cio pakiem) rozchodzą się na boki. Po porodzie, w sytuacji idealnej, ale jednak rzadkiej 😉 mięśnie powinny wrócić na swoje miejsce. Niestety u większości kobiet przerwa między mięśniami nadal się utrzymuje, co może wpływać na wiele dolegliwości, m. in. na bóle kręgosłupa.  Może też się zdarzyć, że kobieta pomimo powrotu do swojej wagi sprzed ciąży nadal wygląda jakby spodziewała się dziecka, a to za sprawą wydętego brzucha, którego nie trzyma w ryzach wcześniej wspomniany gorset mięśniowy- CORE.

Trening, który czeka na Was w tym odcinku ćwiczy mięśnie CORE, chociaż z pozoru te ćwiczenia wyglądają na bardzo łatwe i spokojne, wymagają od nas dużego zaangażowania i wysiłku, aby utrzymać prawidłowe napięcie mięśni.

Technika wykonywania ćwiczeń jest zawsze ważna, ale przy tych ćwiczeniach odgrywa najważniejszą rolę!

Zapraszam na matę! Po treningu dajcie znać jak było 🙂

 

Hej Kochana!

Raz na jakiś czas chciałabym móc do Ciebie napisać 🙂 Więc jeśli lubisz to co robię, to zapraszam Cię do mojej społeczności, dzięki czemu otrzymasz kolejną dawkę motywacji i wybranych przeze mnie treści.

Zapisz się do newslettera i pobierz darmowy trening video na pośladki.

* Zapisując się do newslettera rozumiem, że wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowych wpisach, nowościach, promocjach, produktach i usługach marki Trening Fitness Paula Piotrzkowska. Wiem, że w każdej chwili będę mogła wycofać zgodę.

2 komentarze

  1. Świetny trening dziękuje za uratowanie mojego brzucha , ćwiczę codziennie i już widzę efekty …. polecam wszystkim. Super zestawy treningowe bez potrzeby wychodzenia z domu i marnowania czasu na dojazdy do klubu.

Napisz komentarz