fbpx

TO NIE JEST BANAŁ‼️
Dieta nie tylko wpływa na Twój wygląd, ale również na to jak funkcjonuje organizm🤸🏼‍♂️
To co jesz oddziaływuje na sprawność mózgu🧠 inteligencję📚 oraz emocje.
Chemia nami steruje 🙌🏼 dlatego jedz dobrze 🥗 doładuj się dobrą energią.

Ryby🐟orzechy🌰pestki, oleje i oliwy to świetne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, minerałów oraz witamin. Chronią neurony i przyśpieszają przewodzenie impulsów.
Ich niedobory prowadzą do zmniejszenia wydzielania serotoniny i hormonu szczęścia

💧Mózg w większości składa się z wody, dlatego pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu. Oznaki niedostatku wody to m.in. zmęczenie i bóle głowy.

🥒Kiszonki, czyli żywność fermentowana to wspaniały naturalny probiotyk, który świetnie działa na naszą mikrobiotę jelitową. Jelita to nasz drugi mózg, a ich sprawne działanie gwarantuje dobry nastrój i energię💪🏽

Zielone warzywa🥦🥬Twój mózg znacznie dłużej zachowa sprawność, jeśli na Twoim talerzu regularnie zagoszczą zielone warzywa tj. jarmuż, szpinak, brokuł, ogórek, pietruszka. Znajduje się w nich mnóstwo witamin z grupy B, A i C, przeciwutleniacze.

Jak włączyć dodatkowe doładowanie?

🍫Gorzka czekolada zawiera związki pobudzające mózg np. pirazynę. Poprawia koncentrację i dodaje energii.

☕️Kawa. Kofeina pobudza ośrodkowy układ nerwowy, blokując senność, poprawia nastrój, czujność, czas reakcji itp. Jednak jej nadmiar w diecie może skutkować wręcz pogorszeniem procesów poznawczych, dlatego zachowaj umiar.
Nie wiem jak Ty, ale u mnie:
dobra dieta i jedzenie = świetne samopoczucie 👌🏼

Co Cię pozytywnie ładuje?

Wystąpił jakiś problem. Proszę spróbuj ponownie.
Wysłałam do Ciebie wiadomość potwierdzającą 🤗. Koniecznie sprawdź swoją skrzynkę. Czeka tam na Ciebie mały 🎁 Jeżeli nie zobaczysz wiadomości ode mnie, sprawdź również folder SPAM i koniecznie oznacz, że to nie SPAM 🙉️️.

Hej Kochana!

Raz na jakiś czas chciałabym móc do Ciebie napisać 🙂 Więc jeśli lubisz to co robię to zapraszam Cię do mojej społeczności, dzięki czemu otrzymasz kolejną dawkę motywacji i wybranych przeze mnie treści.

We use Sendinblue as our marketing platform. By Clicking below to submit this form, you acknowledge that the information you provided will be transferred to Sendinblue for processing in accordance with their terms of use

Napisz komentarz