fbpx
IMG_8621Mięśnie ramion to chyba najbardziej zaniedbywana część ciała podczas treningu wielu kobiet. Dlaczego tak jest? Panie nie lubią, nie chcą czy boją się ćwiczyć ramiona? W tym poście postaram się obalić pewne mity i rozwiać wątpliwości.

Z mojego doświadczenia wynika, że najczęściej kobiety unikają ćwiczeń na mięśnie ramion, bo „nie chcą mieć dużych bicepsów”. Przyrost masy mięśniowej to wbrew pozorom nie jest łatwa sprawa, zwłaszcza dla kobiet. Nasze uwarunkowania genetyczne (gospodarka hormonalna, budowa ciała) nie sprzyjają rozrostowi mięśni. Aby osiągnąć „duże bicepsy” kobiety muszą się solidnie namęczyć, trzeba zastosować: odpowiedni trening (duże obciążenia, mała liczba powtórzeń, itd.), dietę wysokoproteinową oraz często dodatkową suplementację. Ćwicząc z małym obciążeniem (hantle na salach fitness ważą przeważnie od 1-3 kg)i wykonując duże liczby powtórzeń w seriach, jesteśmy w stanie tylko wyrzeźbić, wzmocnić i ujędrnić ramiona.  Więc drogie Panie bez obaw! 🙂

Często spotykam się też z opinią „Chcę zgubić brzuch, wyszczuplić nogi czy pośladki, więc nie ćwiczę ramion”. To duży błąd po pierwsze dlatego, że ćwicząc daną partię ciała np. uda, co prawda rzeźbimy je, ale tkanka tłuszczowa spalana jest z całego organizmu równomiernie, a nie tylko z ud.

Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać wszelkie wątpliwości i zachęcić Was do wspólnego treningu 🙂

Jak zwykle czekam na komentarze po skończonym treningu 🙂

Jeśli masz jakieś pytania- chętnie odpowiem!

Pozdrawiam 🙂

Paula

 

 

Wystąpił jakiś problem. Proszę spróbuj ponownie.
Wysłałam do Ciebie wiadomość potwierdzającą 🤗. Koniecznie sprawdź swoją skrzynkę. Czeka tam na Ciebie mały 🎁 Jeżeli nie zobaczysz wiadomości ode mnie, sprawdź również folder SPAM i koniecznie oznacz, że to nie SPAM 🙉️️.

Hej Kochana!

Raz na jakiś czas chciałabym móc do Ciebie napisać 🙂 Więc jeśli lubisz to co robię to zapraszam Cię do mojej społeczności, dzięki czemu otrzymasz kolejną dawkę motywacji i wybranych przeze mnie treści.

We use Sendinblue as our marketing platform. By Clicking below to submit this form, you acknowledge that the information you provided will be transferred to Sendinblue for processing in accordance with their terms of use

7 komentarzy

 1. Dominika P. Reply

  Wczoraj robiłam brzuch razem z Tobą, więc dziś ramiona:)

  Ps. Ładne zakwasy mam po wczorajszym treningu , więc jest moc 🙂

  Pozdrawiam

  • Paula Reply

   Dominika bardzo się cieszę, że Ci się podoba 🙂 Zapraszam po więcej! Pozdrawiam 🙂

  • Paula Reply

   Oczywiście 🙂 Rzeźbi i wzmacnia ramiona. Proponuję połączyć go z treningami na inne partie np. brzuch lub nogi.
   pozdrawiam 🙂

Napisz komentarz