fbpx


IMG_2955
Rozgrzewka to nieodzowny element treningu. To słyszeliście już na pewno wiele razy… ale dlaczego jest tak ważna?

 

Załóżmy, że po całym dniu pracy za biurkiem przyjeżdżasz samochodem do fitness clubu i bez rozgrzewki zaczynasz intensywny trening lub siedzisz na kanapie w domu, właśnie postanowiłaś/eś poćwiczyć, włączasz filmik na youtube 🙂 i bez wcześniejszego rozgrzania wykonujesz intensywny interwał, tabatę.

Przede wszystkim taki trening bardzo szybko może skończyć się kontuzją, co z wiadomych względów nie będzie miłe w skutkach.

Po drugie ćwiczenia będą sprawiały ci więcej trudu, ponieważ twoje ciało nie zostało odpowiednio przygotowane. Mięśnie, stawy i więzadła nierozgrzane gorzej z nami współpracują: są mniej elastyczne, mają mniej siły i wytrzymałości.

Po trzecie i pewnie to zainteresuje was najbardziej 😉 organizm odpowiednio rozgrzany spala o wiele więcej kalorii niż ten bez przygotowania, podczas tego samego treningu.

Warto więc poświęcić kilka minut przed częścią główną treningu na porządną rozgrzewkę.

Dlatego nie bez powodu mój pierwszy film dotyczy właśnie rozgrzewki. Moja trwa ok. 16 minut. Może ona spełniać zarówno funkcję wstępu do ćwiczeń jak i stanowić całkowity trening dla osób początkujących lub wracających do ćwiczeń po długiej przerwie lub np. ciąży.

Życzę miłego oglądania i owocnego treningu 🙂 Po skończonych ćwiczeniach koniecznie dajcie znać w komentarzach jak wam się podobało.

Kolejne zestawy ćwiczeń już wkrótce…

Pozdrawiam Was serdecznie

Paula 🙂

Wystąpił jakiś problem. Proszę spróbuj ponownie.
Wysłałam do Ciebie wiadomość potwierdzającą 🤗. Koniecznie sprawdź swoją skrzynkę. Czeka tam na Ciebie mały 🎁 Jeżeli nie zobaczysz wiadomości ode mnie, sprawdź również folder SPAM i koniecznie oznacz, że to nie SPAM 🙉️️.

Hej Kochana!

Raz na jakiś czas chciałabym móc do Ciebie napisać 🙂 Więc jeśli lubisz to co robię to zapraszam Cię do mojej społeczności, dzięki czemu otrzymasz kolejną dawkę motywacji i wybranych przeze mnie treści.

We use Sendinblue as our marketing platform. By Clicking below to submit this form, you acknowledge that the information you provided will be transferred to Sendinblue for processing in accordance with their terms of use

3 komentarze

  1. hej! bardzo się cieszę, że znalazłam Twoją stronę (dzięki YT) świetnie mi się z Tobą ćwiczy, jest w czym wybierać, zestawy są super, bo można je łączyć po 2-3 i jest wtedy idealnie :)) mam nadzieję, że wytrwam do lata! pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki, mam nadzieję, że do Twoich ćwiczeń dotrze wiele osób, bo są naprawdę ekstra i mam świadomość, że nie robię sobie krzywdy, jesteś 100 razy lepsza, niż wszędzie promowana Chodakowska ;D DZIĘKI!

    • Paula Reply

      Dziękuję 🙂 Bardzo się cieszę, że trafiłaś na moją stronę 🙂

Napisz komentarz